NASİP

Kaydır

   Yetişemeyeceğini anlayınca koşmayı bırakmak gerekiyor. Bunca zaman bunun pes etmek olduğunu düşünmüştüm, yanılmışım..

   Ne için mücadele edip olması için kırk taklalar atarsanız, o kadar olmaz. Ve bazen kendinizi yorarsınız bir yerlerden başlamak için hayata. Fakat onun, siz hakkında daha da güzel planları vardır. Başınıza gelene dek öğrenemeyecek olduğunuz planlar..
Olduramadığınız şeylere karşı oluşan gergin tavrınız işleri hızlandırmaktan ziyade daha da çıkmaza sokar. Bakakalırsınız.
Bazı zamanlarda ise duygusal boşluğa düşersiniz. Biri olsun istersiniz hayatınızda. Aşık bir insanın hayata daha da güzel bakacağından ötürü istersiniz varlığını. Ruhlarınız iyileştirsin istersiniz kanamakta olan ve her geçen gün sönen yaraları. Midenizde varlığını unuttuğunuz o kelebeklerin kıpırtılarını yeniden duyabilmek için belki de, kim bilebilir..
   Siz ne denli kocaman atsanız da adımları, varacağınız yer bir o kadar uçta kalır. Siz çabaladıkça, kendi çizginizin etrafında dönüp durursunuz. Bir adım ötesi yoktur. Olduğunuz yerde sayarsınız. Ve zamana bırakmadığınız sürece çıkılmazları, hiçbir şey olduğu gibi gelmez size. Yaşlarını almış büyüklerimin de dediği gibi;
“Her şey NASİP “  işidir azizim.
Nasibinde varsa eğer, açılır tüm kapılar. Gün yüzüne çıkıverir bunca zaman gizlenen. İmkansız gibi görünenler, imkan sınırlarında yakalayıverir seni. Dilin susar, gönlün bağlanıverir. Sen yeter ki sabretmesini bil. Ve aklından çıkarma; 
Allah sabredenlerle beraberdir. (Bakara Sûresi/153. Ayet) 
Etiketler: / Kategori: Genel

Yorum gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir