KOKU

Kaydır

 Bazı kokular insanı başka başka yerlere götürür. Ama iyi ama kötü. 

Mesela geçmişte yaşanılan güzel bir an’da var olan bir hanımeli çiçeğini her duyuşumuzda o zamana sürükleniriz farkında olmadan. Anlık mutluluklar yaşatır bize. Eskiden kullanılan o parfüm kötü olaylar zamanından geçmişse, şimdiki zamanda da aynı kalır açtığı yaralar. Veya çok sevdiğimiz kadının/adamın kendiyle özleştirdiği o kokuyu yolda, sokakta, markette, parkta her duyduğumuzda onu da duyarız. Bu ister sevgili olsun ister aile bireyi. Veya uzun zamandır karşılaşılmayan en yakın arkadaş. O yakınlığı buramızda hissederiz. Kokuların böyle de etkili bir olayı vardır işte. Sizi hiç yormadan geçmişe götürüp mutlu da edebilirler kötü de hissettirebilirler. Orası sizin hayal dünyanızdaki gelişmelere kalmış.. 
 Bana göre insanın sinesine işlenen en güzel izdir koku. Zamana, mekana göre farklılıklar gösterse de uyandırdığı etki her defasında aynı olur. Sol yanını kendine biraz daha yakın tutan her birey ne dediğimi daha iyi anlayacaktır.. 
 Velhasıl; koku önemlidir. Benzemez kimseninki kimseye. Sizi etkisi altına alanı anımsamak yerine, ona sahip olanı bulmayı yeğleyin. Hadi kalkın. Arayın onu. 
Fazla uzağa gitmiş olamaz. Eğer bulursanız da sakın ha bırakmayın! 
Etiketler: / Kategori: Genel

Yorum gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir