*

Kaydır

 Nerdesin? Ruh halin, gülüşün, düşüncelerin sağlıklı mı? 

Asla yapmam dediğin eylemlerin pişmanlığında mısın yoksa onlardan ders aldığın kısımda mı? Gerçek şu ki, hayatta hiç kimse öylesine girmez hayatımıza. En kötüsü bile. 
Seni dibe çeken, acıdan kıvranmanı sağlayan insanlar bile mutlaka bir şeyler katarlar giderken. Sen yeter ki engelleri bir basamak olarak değerlendirip bir üst kademeye geçmesini bil. Şöyle düşün mesela. Bundan iki yıl önce yaşadığın hangi olay ilk günkü gibi taze? Belki de unuttun bile. Yine öyle olacak. Bir sabah uyandığında, gökyüzü senin için açmış olacak göz kapaklarını. Senin için şekillenecekler. Yeter ki kendini ve kendi gücünü fark et. Seni yıpratan, kıran her şey adına kocaman bir teşekkür et. Ve çıkar hayatından. Bir daha almamak kaydı ile.. 
Seni daha fazla yoran hiçbir durumu barındırma bünyende. Hisleri karanlığa bulaşmış kişilerden uzak dur. Mağaranda güller yetiştirmeye çalışma onlar için. Bırak zamana. Bırak huzur dolu günlere. Adım kadar eminim ki sen ne kadar çabalarsan o kadar güçleşiyor olması. Bırak zaman ayak uydursun yaşanılacak şeylere. Sessizce uzan geceye. Ve seyret, en güzel şekilde… 
Etiketler: / Kategori: Genel

Yorum gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir