21 ARALIK

Kaydır

 Çokça uzun zamandır uğramıyordum bu taraflara. Zihnimin içinde binbir tilki dönüp dururken iki cümleyi getiremedim bir araya. Nasip bu güneymiş.

Dediler ki bugün en uzun gece imiş. Bir türlü bitmek bilmezmiş. Uzun olacakmış. Bu yazıyı yedi kişiye gönderirsen dileğin gerçekleşecekmiş vs.. (esprisi ile birlikte) an itibariyle olayın ciddiyetini anlamış bulunmaktasınız. 
Şöyle bir bakınıyorum da hakikaten uzun sürüyor galiba gece. Akşamüstüden bu yana milyon tane iş yapmış olmama rağmen hala saat 23 sularında. İnanılır gibi değil.
Her şey bir yana yakından öte arkadaşımın da söylediği üzere tamamen psikoloji ile ilgili sanırım. Birazcık da ekinoks tarihlerini de hesaba kattık mıydı. Dünden veyahut bugünden ne gibi bir farklılığı olabilir ki ? Şunun şurasında gündüzler uzamaya geceler kısalmaya başlayacak. Sizde yani. 
O değil de. Konuyla alakasız bir şeyden bahsetmek istiyorum. Madem bugün en uzun gece. E bizim güzel vakitlerimiz için de böyle olsa ya. Hiç bitmese güzelliklerimiz. Neşemiz hiç solmasa. Hep gülse gözlerimizin içleri. Güzel olmaz mı öyle? Yapamıyor muyuz, hayatımıza katamıyor muyuz bu işleyişi? 

Mesela ben uzun sürsün isterim mutlu olduğum anların. Mutlu olup mutlu edebildiğim insanlar hep benimle kalsın isterim, ex yeğenlerim hep bebek kalsın hep onlarla oynayabileyim isterim(büyüyünce mızıkçılık yapıyorlar kolay yönlendiremiyorum), gülümsemelerin en içten olduğu, esprilerin havada uçtuğu uzun uzadı sohbetler isterim güzel insanlarla. Hayatımdaki varlığına her gün şükrettiğim insanların kaybolmamasını hep benimle kalabilmesini isterim. Sırtımı yaslamak isterim değer verdiklerime. Korkmadan ve planlar kurmadan. Ders çıkarmak isterim hatalarımdan. Bir yanım çocukken diğer yanım olgun olsun isterim. 
Ve en önemlisi, az yara alıp çok akıllanmak isterim.. 

 🌸
Etiketler: / Kategori: Genel

Yorum gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir